Sielskie, dworkowe klimaty

Życie zgodne z naturą i jej rytmem to coś, o czym marzymy, a do tych marzeń nawiązuje styl rustykalny.  Wnętrza tak urządzone przypominają styl wiejskich gospodarstw z XIX wieku. W mieszkaniu zaaranżowanym rustykalnie możemy poczuć się jak w najprawdziwszym dworku. 

Z tęsknoty za naturą

Wnętrza w stylu rustykalnym wyrażają tęsknotę za życiem jak dawniej, czyli blisko natury. W rustykalnym mieszkaniu nie powinno więc zabraknąć takich materiałów jak drewno z widocznymi słojami czy kamień. Nie ma tu miejsca na przedmioty wykonane z plastiku i innych sztucznych tworzyw – tylko to, co dała nam matka natura. Kolorystyka w  rustykalnych wnętrzach powinna być ciepła i również nawiązywać do barw ziemi. Dobrze widziane są przede wszystkim brązy, które tworzą przytulną atmosferę. Wzory wpisujące się w ten styl to przede wszystkim motywy ludowe, związane z wsią. Salon i przedpokój to dobre miejsce na lustro rustykalne, czyli oprawione w drewnianą ramę. Może być  proste w formie lub stylizowane i postarzane, prostokątne lub okrągłe. 

Lustro – stylowy i oryginalny dodatek

W nowoczesnym wnętrzu w stylu rustykalnym możemy sobie pozwolić na nieco więcej i kojarzące się z wsią sprzęty, meble i dekoracje przełamać współczesnymi, eleganckimi dodatkami. Jednym z nich może być lustro rustykalne, które jest jednocześnie nowoczesne i trendy. Rama takiego lustra może być wykonana nie tylko z drewna, ale też z trzciny czy wikliny. Lustra w rustykalnych wnętrzach pełnią ważną funkcję dekoracyjną, dlatego często ich ramy mają ciekawe formy – mogą na przykład przypominać drewniane okiennice czy kwiatek. Lustro rustykalnema być nie tylko praktycznym, ale i dekoracyjnym dodatkiem, który sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne i stylowe. Dlatego warto zdecydować się na więcej niż jedno lustro i umieścić je nie tylko w typowych miejscach, jak na przykład przedpokój, ale też w sypialni czy w kuchni. W takich sielankowych wnętrzach dobrze widziane są także na nowo zdobywające popularność toaletki, a nad nimi nie może przecież zabraknąć dużego i gustownego lustra.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wnętrza