Jak pozbyć się gryzonia z domu?

Pomieszkujący w naszym domu gryzoń jest poważnym problemem. Głownie dlatego, że może on nie tylko niszczyć różne domowe przedmioty, ale co gorsza, przenosi choroby. Z tego względu, kiedy się wślizgnie mały gryzoń do naszego domostwa, należy od razu reagować. Z naszego artykułu dowiesz się, jak rozpoznać gryzonia w domu oraz jak go zwalczyć. 

Jak szczur znalazł się w naszym domu?

W naszym kraju występują dwa gatunki szczurów: śniade oraz wędrowne. Ten drugi gatunek jest zwłaszcza przerażający, ponieważ osobniki potrafią osiągać nawet 30 cm długości. Zazwyczaj bezszelestnie wkradają się przede wszystkim do piwnic oraz kuchni tam, gdzie znajduje się pożywienie. Zdarza się również, że w okresie jesiennym szczury chętnie zapełzną do ciepłego pokoju. To właśnie jedzenie i wspomniane ciepło zwabiają te osobniki do naszych gospodarstw domowych. Jak takie szczury właściwie się przedostają do domów? Głównie dzięki instalacji kanalizacyjnej. Szczury dzięki swoim pazurkom doskonale wspinają się po ścianach. Dlatego bez trudu przemieszczają się po różnych instalacjach czy murach, tym samym docierają bez trudu do każdego domowego pomieszczenia. 

Szczur jest dużym problemem z uwagi na to, że niszczy różne przedmioty. Zazwyczaj obecność szczura można zauważyć po pogryzionych meblach, kablach, zapasach jedzenia. Straty materialne to jednak nie największy problem, ponieważ szczury przenoszą groźne choroby dla ludzi.  

Pozbądź się szczura, dzięki łapce

Jedną z najpopularniejszych metod jest łapka na szczury i myszy. To urządzenie używane od wielu lat i co najważniejsze – bardzo skuteczne. Można taką łapkę kupić na przykład w sklepie oferującym różne narzędzia do odstraszania zwierząt tj. Media Sklep. Łapka jest nie tylko skuteczna, ale i prosta w działaniu. Wystarczy umieścić drobny przysmak. Szczur po szarpnięciu jedzenia uruchamia śmiercionośny mechanizm. Po całej akcji pozostaje nieprzyjemna część – likwidacja martwego  szczura. Ważne, aby robić to w rękawiczkach oraz maseczce ochronnej. Jeśli w naszym domu są dzieci, najlepiej ustawić zakupioną łapkę na przykład z Media Sklep w miejscach dla nich niedostępnych.