Czym są lampy zapachowe?

Każdy słyszał o świecach zapachowych oraz kominkach, w których można podgrzewać aromatyczne olejki czy wosk. Ale czy wiesz co kryje się pod pojęciem zapachowej lampy? Są one zdecydowanie mniej popularne, czego powodem jest przede wszystkim ich cena, która jest nieco większa niż tradycyjnej świecy. Ale zdecydowanie lampy zapachowe zasługują na uwagę i warto po nie sięgnąć, bo oprócz tego, że uwalniają zapachy to są niebywale ozdobne i designerskie. 

Lampa zapachowa – co to jest? 

Lampy o których mowa mechanizm swojego działania opierają na spalaniu katalitycznym. A zatem gdy palnik się podgrzeje, wtedy zacznie wydobywać się przyjemnie pachnąca woń, dzięki której możemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że lampy marki Ashleigh&Burwood przeszły pomyślnie testy, które dowodzą temu, że stosowanie lamp zapachowych pozwala zniszczyć najbardziej powszechne bakterie. A jest to możliwe dzięki temu, że podstawą każdego aromatu, jaki dedykowany jest do lamp jest alkohol izopropylowy, znajdujący zastosowanie w środkach do dezynfekcji, jakie są na wyposażeniu szpitali. Poza nim w składzie wkładu jest wyłącznie woda destylowana i określona kompozycja zapachowa. A te przypominają nuty zapachowe, jakie wyczuwamy w ekskluzywnych, drogich perfumach… Lampa zapachowa to jednorazowy wydatek, ponieważ kiedy już wejdziemy w jej posiadanie, wtedy wystarczy, że będziemy dokupywali aromatyczne wkłady. 

Choć nie ulega wątpliwości, że żywotność lampy i to, czy będzie nam ona mogła służyć przez bardzo długi czas w dużej mierze zależne jest od tego, jak będziemy o nią dbać. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z produktem, jakim jest lampa zapachowa, to musimy pamiętać między innymi o tym, żeby nie doprowadzać do całkowitego wypalenia się olejku. Powodem jest to, że w ten sposób możemy skrócić żywotność knota. Dobrą praktyka jest też wylewanie olejku z lampy i przelewanie jej z powrotem do butelki, jeśli wiemy, że w najbliższych dniach nie będziemy korzystali z lampy zapachowej.